Rippikoulu

Rippikoulu on seikkailu, jonka voi kokea vain kerran! Tavoitteenamme on tukea nuorten kasvua ja itsenäistymistä sekä auttaa löytämään paikka omassa kotiseurakunnassa. Rippikoulussa etsitään yhdessä vastauksia uskon ja elämän suuriin kysymyksiin.  

Ajankohtaista: Rippikouluun ilmoittautuminen on päättynyt ja leirijako on tehty. Lista löytyy alta.

Rippikoulukirje: Koteihin on lähetetty rippikoulusta kertova kirje viikolla 37-38.
Kirjeen voit lukea myös tästä>>

RYHMÄJAOT:

HIIHTIS

Luoma Iiro Kristian

Huhta Teemu Jussi Kristian

Nauska Jere Kalevi Valtteri

Hahtokari Aada Elli Ingrid

Yli-Muilu Veeti Juho Vihtori

Lillbacka Oona Ava Maria

Kalliokoski Lenni Benjamin Markus

Takala Antti Jussi Johannes

Kankaanpää Veeti Vilho Kustaa

Lahdensuo Jenna Susanna

Murtokangas Jessica Angeline

Haavisto Miko Onni-eemeli

Peltokoski Johny Alex Santeri

Yliselä Santeri Jani Matias

Suvanto Aino-Maria

Jääskeläinen Joona

Peltola Eeva Vivika

Aila Samu Matti Kristian

Mantere Taisto Veli

Kojola Luka Eemeli

Latvala Jessi Mirana

Huhtala Niklas Veli Viljami

Ruuskanen Neea Annika

Koski Oskari Juho Veikko

Rajala Nico Juho Henrik

KAARA I

Niemelä Lauri Johannes

Kärkkäinen Topi Samuli

Ylijoki Veera Olivia

Kujanpää Joanna Taru Amanda

Ylijoki Viivi Sofia

Kojola Nelli-Maaria, Vilhelmiina

Muilu Taija Katariina

Lahdensuo Matilda Ruusa Lauriina

Saari Josefina Ada Sofia

Alponen Valtteri Julius

Pohto Wilma Maija Josefiina

Hautala Heini Susanna

Perasto Kiia Rosa-Maria

Sillanpää Juho Kustaa Mikael

Kleakratoke Tiyada

Levelä Nuutti Johannes

Palojärvi Janika Ella Marja

Paavola Aada Olivia Aleksandra

Sippola Ville Tuomas

Mäki Justiina

Laurila Erkki-antti

Alanen Meea Emilia

Karhu Sofiya Maria

Alakojola Tuomas

Laurila Iisakki Heikki Kustaa

PIISPALA

Niska Saana Karoliina

Jaakkola Sisu Iikka Timonpoika

Ulvinen Susanna

Vieri Olivia Amanda

Alanen Leevi

Näykki Anniina Elsa Ellinoora

Koskenranta Iida Josefiina Jaakontytär

Lahdensuo Siiri Laura Orvokki

Kyyrönen Natalie

Hämäläinen Samuli Antero

Leikkola Meri Tuulia Eveliina

Lakaniemi Tuomas Juhani

Johansson Jere Petteri

Vaaranmaa Aatu Samuel

Hakomäki Karoliina

Thil Elli-Noora Vilhelmiina

Kulju Juulia Aliina Josefiina

Lahdensuo Veeti Fredrik Wilhelm

Hänninen Niklas Juuso Joonatan

Lehto Hilda-Maria Lehto

Ylinen Leevi Salomon

Rantala Veeti Viljami

Perälä Hertta Maria

Latva-Rasula Siiri Seliina

Herttua Elina Katariina

KAARA II

Karlsberg Waltteri Ollinpoika

Kara Juuso Matias Oskari

Hauta Julius Mauri Kristian

Pönniö Tomi Kalevi Mikael

Riihimäki Sara Rosalinda

Ojala Ilari Mikael

Lahnalampi Olivia Siiri Josefiina

Reinilä Niina Johanna

Rajala Aarni Valo Oskari

Nurminen Mari Sofia Susanna

Haatainen Vilma Heleena

Kattelus Ella Aada Susanna

Kohtala Emmi

Saranpää Sofia Aino Katariina

Paloniemi Annika Minna Marianne

Lappalainen Sanna Maarit Sofia

Jaskari Markus Antero

Hakala Eemil Jaakko Matias

Peräsalo Julia Kristiina

Kaukola Mikael Arvo Johannes

Taipale Viivi Ilona

Autiomäki Eevi Anna Adelia

Suokas Leevi Oskari

Harju Roope Tiitus

Kaukola Elisabet Emilia Matilda

KAARA III

Alanko Senni Maria Kreeta

Haapamäki Jussi

Siili Jesse Eemeli

Kruuti Ella Sofia

Helin Kata Aleksandra

Laaksoharju Ville Petteri

Pihlajamäki Teemu Veli Ilmari

Aho Julia Maaria Wilhelmiina

Kankaanpää Eetu Oskari

Kuula Pinja Maria Amanda

Huurinainen Niko Valtteri

Pihlaja Ronja Aino Jasmin

Huhta Sivi Angelika

Kattelus Jere Matias

Ollila Janica Laura Anneli

Jaatinen Pihla Lotta Loviisa

Tynjälä Juuso Heikki Aukusti

Latvala Aleksi Ari Matti

Matilainen Laura Eliisa

Pelander Jere Viljami

Suokko Jenni Susanna

Hobin Noora Emilia Jasmiine

Niemelä Veeti Matias

Sillanpää Joni-Pekka

Seppänen Topi Oskar Viljami

KAARA IV

Ilmen Sofia

Perälä Niko Miika Markus

Kontio Jyri Mikael

Kuusisaari Sanni Tanja Aurora

Kuusisaari Anni Helmi Maria

Lepistö Saija Serafia

Ahola Jacmin Prisilla

Koskela Elias Veli Viljami

Kaartinen Vertti Väinö Valtteri

Räisänen Aino Elina

Seppälä Taneli Tarmo Topias

Nurkkala Sanni Maria Elina

Turja Eveliina Elisabeth

Patteri Lauri

Kortesoja Leevi Hermanni

Orava Sofia Katariina

Louko Valtteri Juho Aleksi

Peräsalo Anu Maria

Kalliokoski Lotta Iida Maria

Perälä Janika Maria

Mäenpää Millariia

Anttikoski Iikka Juho Eemil

Kurunsaari Jasper Jaakko

Haiminen Juuso Markku Jeremias

Näykki Eetu

MUUALLE MENEVÄT

Kaidesoja Manu Jaakko

Kangasluoma Anniina Hannele

Hirvelä Tuomo Juha Kristian

Mäenpää Nea Eliisa

Metsäpelto Roosa Eerika

Ahola Katri Helena Aliina

Ylihärsilä Ville Matias

Lahdensuo Axel

Lemponen Jussi Matti

Kotala Joni Juho Aukusti

Sillanpää Risto Matias

Hietala Emmi Ilona

Nyrhilä Vili

Saarela Aaro

Toivola Jami

 

Jos sinulla on aivan pakottava syy yrittää vaihtaa leiriä, ota yhteyttä tiistaina 31.10 klo 10-18 Mariaan (Maria Ahonen 0400-764 539). Vaihtoja tehdään vain erittäin painavasta ja perustellusta syystä, kaikki leirimme on täynnä, joten vaihtoja ei ole helppo suorittaa.

 

Rippikoulujen ajankohdat ja konfirmaatiot

Hiihtis Kaara 24.2 – 3.3.2018.
Konfirmaatio la 10.3. klo 10.

Kaara I 6. – 13.6.2018.
Konfirmaatio 17.6. klo 10.

Kaara II 14 – 21.6.2018.
Konfirmaatio 1.7.klo 13.

Kaara III 2 – 9.7.2018.
Konfirmaatio 15.7.klo 10.

Kaara IV 10 – 17.7.2018.
Konfirmaatio 22.7.klo 10.

Piispala 10 – 17.6.2018.
Konfirmaatio 1.7. klo 10

LISÄTIEDOT: Rippikouluihin liittyviin kysymyksiin vastaa nuorisotyönohjaaja Maria Ahonen puh. 0400 764 539 tai maria.ahonen@evl.fi ja nuoriso- ja rippikoulupappi Johanna Tyynelä-Haapamäki puh. 044 0878522.

 

Ps. Konfirmaatiot kuvataan ja linkki kuviin tulee facebook-sivuille "Lapuan tuomiokirkkoseurakunta".
Sinne kannattaa siis liittyä. Myös seurakunnan nettisivuilta linkki löytyy. Kuvaajina ovat Minna Ylimäki-Hemminki (Hiihtis) ja Päivi Aila (muut leirit).